Hoppa till sidans innehåll

Padel (herr)


(Inofficiellt) Student-SM

Spelas hos Linköping Padel Center, Köpetorpsgatan 10, 582 78 Linköping. Bannumrena finns markerade vid respektive bana.

Ledarträffen är en obligatorisk genomgång ledd av en person från projektgruppen (eller informerad funktionär) avsedd för aktuella domare och representanter från respektive lag där vi går igenom tävlingsbestämmelserna samt inkomna dispenser som har blivit godkända. Har ni inte möjlighet att närvara vid denna träff förväntas ni ha läst igenom tävlingsbestämmelserna presenterade här på hemsidan under fliken "Tävling". 

Grupp A

Lagnamn

Förening

Chalmers Padelklubb            

Chalmers Studentkårs Idrottssällskap

Takaktus

LSIF

Felix och Mac

Karlstad Universitets Idrottsförening

BackhandBröder

LSIF

Vi som blev över

KTH

 

Grupp B

Lagnamn

Förening

CIS Arrelid & Forsberg        

Chalmers Studentkårs Idrottssällskap

TT

LSIF

Simon & Ola

JUSA

LiU AIF Padel

LiU AIF Padel

Årorna

Karlstad Universitets Idrottsförening

 

Fredag 26 april

Tid

Hemmalag - Bortalag

Plan

Resultat

08.30

Ledarträff samtliga padel

Loungen   

 

09.00

Chalmers Padelklubb - Takaktus

Bana 6

 2 - 5

09.00

Felix och Mac - BackhandBröder

Bana 7

 0 - 11

09.20

CIS Arrelid & Forsberg - LiU AIF Padel

Bana 6

 1 - 7

09.20

Simon & Ola - Årorna

Bana 7

 7 - 0

09.40      

Vi som blev över - Chalmers Padelklubb      

Bana 6

 2 - 5

09.40

Takaktus - Felix och Mac

Bana 7

 9 - 0

10.00

Årorna - CIS Arrelid & Forsberg

Bana 6

 1 - 7

10.00

TT - Simon & Ola

Bana 7

 6 - 0

10.20

-

Bana 6

 

10.20

Takaktus - BackhandBröder

Bana 7

 4 - 3

10.40

Felix och Mac - Vi som blev över

Bana 6

 2 - 7

10.40

TT - LiU AIF Padel

Bana 7

 4 - 1

11.00

Simon & Ola - Årorna

Bana 6

 9 - 0

11.00

Chalmers Padelklubb - Felix och Mac

Bana 7

 7 - 0

11.20

Takaktus - Vi som blev över

Bana 6

 0 - 6

11.20

CIS Arrelid & Forsberg - TT

Bana 7

 2 - 4

11.40

Chalmers Padelklubb - BackhandBröder

Bana 6

 1 - 5

11.40

Simon & Ola - LiU AIF Padel

Bana 7

 1 - 5

12.00

BackhandBröder - Vi som blev över

Bana 6

 5 - 2

12.00

CIS Arrelid & Forsberg - TT

Bana 7

 6 - 1

12.20

LiU AIF Padel - Årorna

Bana 6

 9 - 0

12.20

-

Bana 7

 

Lördag 27 april

Tid 

Hemmalag - Bortalag

Plan

Resultat

14.00      

Semifinal 1 (LiU AIF Padel - Takaktus)      

Bana 6

1 - 8

14.00

Semifinal 2 (TT - BackhandBröder)

Bana 7

6 - 8

15.00

Bronsmatch (LiU AIF Padel - TT)

Bana 7

3 - 6

16.00

FINAL (Takaktus - BackhandBröder)

Bana 6

6 - 3

17.00

Prisutdelning

Padel Center,
vid loungeområdet

 

 

Inkomna och godkända dispenser

Lag "CIS Arrelid & Forsberg" består av två damspelare som har godkänd dispens att deltaga i herrklassen då damklassen blev inställd.

 

Vid frågor, kontakta This is a mailto link

Uppdaterad: 11 APR 2019 22:35 Skribent: Eva Riddervold Sandberg
Epost: Adressen Gömd

Följ oss på Facebook för att snabbt få uppdateringar under helgen! 

 

 

 

Postadress:
Sveriges Akademiska Idrottsförbund
Box 11016
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: 0104765490
E-post: This is a mailto link

Samarbeten