Hoppa till sidans innehåll

Badminton (herr, singel)


(Officiellt) Student-SM

Spelas i Campushallen, Johannes Magnus Väg, 581 83 Linköping.

Modul A är närmast ingången när en kommer från receptionen i Campushallen.
Bana 1 är närmast omklädningsrummen och bana 2 är närmast läktaren.

Grupp A

Namn

Förening

Max Sundqvist

Karlstad Universitets Idrottsförening

Simon Karlsson

Karlstad Universitets Idrottsförening

Regina Zsigmond
(damspelare med dispens)      

LSIF

Erik Reuterhäll

Karlstad Universitets Idrottsförening

 

Grupp B

Namn

Förening

Niklas Johansson                     

Karlstad Universitets Idrottsförening

Felix Ringmyr

Karlstad Universitets Idrottsförening

Carl Olsson

LiThe Syra

Zack Jeppesen

Teknologkårens Idrottsförening Lunds Tekniska Högskola

 

Grupp C

Namn

Förening

Svante Sandblom

Teknologkårens Idrottsförening Lunds
Tekniska Högskola

Loic Linder

JUSA

Albert Moritz

JUSA

Rickard Björkquist   

JUSA

 

Fredag 26 april

Tid

Hemmalag - Bortalag

Plan

08.30

Ledarträff samtliga badminton

Modul A

11.00

Svante Sandblom - Loic Linder

Modul B, bana 1

12.00

Albert Moritz - Loic Linder

Modul A, bana 1

13.00

Carl Olsson - Zack Jeppesen

Modul A, bana 1

13.00

Albert Moritz - Svante Svanblom

Modul A, bana 2

13.00

Rickard Björkquist - Loic Linder

Modul B, bana 1

13.00

Zack Jeppesen - Felix Ringmyr

Modul C, bana 2

14.00

Regina Zsigmond - Erik Reuterhäll

Modul A, bana 1

14.00

Max Sundqvist - Simon Karlsson

Modul A, bana 2

14.00

Niklas Johansson - Felix Ringmyr

Modul B, bana 1

14.00

Svante Sandblom - Rickard Björkquist

Modul B, bana 2

15.00

Erik Reuterhäll - Max Sundqvist

Modul A, bana 1

15.00

Niklas Johansson - Zack Jeppesen

Modul A, bana 2

15.00

Carl Olsson - Felix Ringmyr

Modul B, bana 1

16.00

Simon Karlsson - Regina Zsigmond

Modul A, bana 1

17.00

Erik Reuterhäll - Simon Karlsson

Modul A, bana 1

17.00

Niklas Johansson - Carl Olsson

Modul B, bana 1

18.00

Regina Zsigmond - Max Sundqvist

Modul A, bana 1

18.00

Albert Moritz - Rickard Björkquist

Modul B, bana 2

Lördag 27 april

Tid

Hemmalag - Bortalag

Plan

09.00

Semifinal 1 (1:a grupp A - 1:a grupp B)

Modul B, bana 1

09.00

Semifinal 2 (1:a grupp C - bästa 2:a)

Modul C, bana 2

11.00

Bronsmatch (förlorare semifinal 1 - förlorare semifinal 2)

Modul B, bana 1

11.00

FINAL (vinnare semifinal 1 - vinnare semifinal 2)

Modul C, bana 2

16.00

Prisutdelning: badminton, innebandy &
volleyboll

Campushallen

 

För frågor, kontakta This is a mailto link.

Uppdaterad: 10 APR 2019 21:53 Skribent: Eva Riddervold Sandberg
Epost: Adressen Gömd

 

 

 

Postadress:
Sveriges Akademiska Idrottsförbund
Box 11016
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: 0104765490
E-post: This is a mailto link

Samarbeten